A focit szeretők közül ki ne hallott volna Christiano Ronaldo 94 millió eurós rekord átigazolási díjáról, vagy a Chelseabe, Manchester Citybe pumpált több százmillió euróról? De lehet a futball a szórakozáson kívül egy reális befektetési lehetőség is? Kedvenc csapatunk részvényeinek a megvásárlása akár nyereséget is hozhat?
Az elmúlt években rengeteget lehetett hallani a Chelsea és a Manchester City felvásárlásáról. De nem kell egyből euró milliárdokkal rendelkeznünk ahhoz, hogy a labdarúgásba fektethessünk: számos csapat részvényeit jegyzik a tőzsdéken, így azok a kisbefektetők számára is elérhetőek. Bármelyik kereskedési napon megvehetőek olyan neves csapatok részvényei, mint az Ajax, As Roma, Borussia Dortmund, Celtic, Galatasaray, Juventus, Lazio, Olimpique Lyon, Sporting vagy a Benfica. A kérdés persze az, hogy mennyire lehet reális egy futballvállalkozásba fektetni?
Milyen gazdasági lehetőségek rejlenek a labdarúgásban? Hogyan lehetséges az, hogy a világ legjövedelmezőbb bajnokságában, a Premier League-ben 20 csapatból 11 veszteséges volt a legutóbbi ismert számok alapján? Milyen piaci trendek uralkodnak az európai labdarúgó-piacon és ez milyen hatással van a piacon elérhető profitokra? Mennyire tulajdonítható ez a szabályozó hibájának?
Ezeket a kérdéseket járja körbe az elemzésünk első része, ami ide kattintva érhető el.