Miért pont India? Azért, mert az a piac, aminek a devizáját tavaly még temettük, közben részvényben új csúcsra ment. Észrevettétek?
A rúpiában számolt MSCI India index idén májusban ment új csúcsra, és azóta nem volt mínuszos hónapja. Még az augusztus eleji parában is tartotta magát, ami egyébként több ázsiai feltörekvő indexre is igaz volt. Havi RSI-je két éve 50 felett van, még az INR-krízisben sem ment alá.
Dollárban nem ez a helyzet, ott még a rúpia gyengülése miatt az index a 2010-es csúcsa alatt van, sőt, 2013-ban csinált egy éppen hogy lower low-t is, igaz, onnan szinte azonnal visszapattant.
Logikus kérdés, jó befektetés dollárra fedezve venni a piacot? Akár jó is lehet, hogy elég sokat megy az index, de a fedezési költség igen magas, főleg akkor, amikor stresszes a deviza. A hedging cost (a fedezést háromhavonta görgetve) az elmúlt 5 évben átlagosan közel 6,2% volt, ami tavaly felment 16%-ra is. Az index 2012-ben kitermelte a fedezés költségét, 2013-ban nem, az idén pedig ismét bőven.
USDINR 3 havi fedezési költség („3M carry”)
Indiáról röviden annyit, hogy tavaly óta javul a folyó fizetési mérlege, ami segíti a devizát.
A képek forrása a Bloomberg.
Apró betűs rész: a nap grafikonja nem feltétlenül jelez fontos folyamatot, egyszerűen csak a szerző számára érdekes esemény, folyamat grafikus megjelenítése. Nem előrejelzés, nem normatív értékelés, egyszerűen csak egy tény a sok közül.
Amennyiben tetszett a bejegyzés és az elsők között szeretnél értesülni új blogbejegyzéseinkről, oszd meg és lájkolj minket a Facebook-on!